Jak polepszyć efekty pozycjonowania? - e-solution Łódź
kontakt 510 67 69 33bezpłatna wycena facebook profil google plus profil

Jak polepszyć skuteczność pozycjonowania?

Przeciętny internauta nie traci czasu na przeglądanie setek stron wyników podanych przez wyszukiwarkę. Najczęściej przegląda adresy tylko z pierwszej strony, dlatego tak istotna jest wysoka pozycja wśród wyników wyszukiwania. Pozycjonowanie to najskuteczniejsza metoda promocji Twojej strony w internecie. Nie istnieje złoty przepis na ujarzmienie wyszukiwarek, niemniej jednak warto stosować się do kilku zasad.

Jak polepszyć efekty pozycjonowania?

Więcej treści

Wyszukiwarki, podobnie jak internauci, najbardziej cenią treść. Im więcej tekstu tym atrakcyjniejsza staje się nasza strona. Warto poświęcić chwilę na dopracowanie tekstów, które mają stanowić zawartość witryny.

 

Teksty zwierające słowa kluczowe

 

Dobrym pomysłem będzie umieszczenie na swojej stronie kącika porad. Porady powinny być wartościowe i oczywiście związane z branżą, w której działa Twoja firma. Im większe w nich zagęszczenie słów kluczowych, tym bardziej wartościowa strona staje się dla wyszukiwarki. Drugą korzyścią jest przywiązanie czytelnika, który będzie do Ciebie wracał jeśli zaoferujesz mu ciekawe pomysły.
 

Podział treści na kategorie


Wprowadzenie podziału na kategorię czyni serwis przejrzystym i łatwym w obsłudze, co na pewno zostanie docenione przez internautów goszczących na naszej stronie. Takie uporządkowanie treści nie jest również bez znaczenia dla wyszukiwarek.

Tytuły zawierające słowa kluczowe

Warto pamiętać o używaniu słów kluczowych, nie tylko w tekstach zawartych na stronie, ale też w nagłówkach. Tytuły są specjalnie traktowane przez wyszukiwarki, zawarcie w nich słów kluczowych pomoże poprawić pozycję wśród wyników wyszukiwania.

Optymalizacja kodu strony

Poprawny kod to podstawa. Strona powinna być przyjazna nie tylko dla internauty, ale również dla wyszukiwarek. Tylko strony z przejrzystym kodem mają szansę na wysoką pozycję wśród wyników wyszukiwania. Kodu nie powinno być więcej niż samej treści. Stworzenie optymalnego kodu to działanie na zasadzie prób i błędów, jednak warto temu zagadnieniu poświęcić odpowiednią ilość czasu i energii.

Częsta aktualizacja strony


Systematyczne aktualizacje są niezbędne, jeśli chcesz zwiększyć popularność swojej witryny. Czytelnicy będą Ci wdzięczni za regularne porcje świeżych wiadomości i na pewno docenią fakt, iż trzymasz rękę na pulsie. Dodatkowo wzmocnisz swoją pozycję wśród wyników wyszukiwania – strona często aktualizowana, to strona „żywa” a co za tym idzie wartościowa.

Zewnętrzna promocja

Pozycję naszego serwisu w wyszukiwarkach możemy wzmocnić również przez promocję zewnętrzną. Promując serwis zwiększamy liczbę odwiedzających, a co za tym idzie nasza strona zyskuje wyższe miejsce w wyszukiwarce. Im więcej osób na swojej stronie umieści odnośnik do naszej witryny, tym bardziej atrakcyjna wyda się ona wyszukiwarce.

Skontaktuj się z nami już teraz i dowiedz się więcej:
Anna Pastwińska
tel. 510 67 97 33
e-mail: anna@e-solution.pl
Emilia Adamczyk
tel. 510 23 27 11
e-mail: biuro@e-solution.pl


Bezpłatna wycena

 
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.